Haberler

ÇELİK DOLAPLARIN KULLANIM ALANLARI ÇEŞİT VE MODELLERİ

Soyunma dolapları son günlerin trend ürünleri arasında yerini alıyor. Ofis malzemeleri bir iş yerinin vazgeçilmez parçaları ve en önemli araç gereçleri arasında yer almaktadır. Günümüzde fabrika, ofis, okul, dershane, şantiye, askeri alanlar, yurtlar ve devlet dairelerinin yanında pek çok mekan da kullanılmakta olan personel dolapları en çok tercih edilmekte olan metal aksesuarlarının başında yer alır. Çelik dolapları uygun fiyatlı olmasının yanında estetik ve fabrika kullanımı açısından da son derece elverişlidir. Bu neden ile çelik soyunma dolapları ya da çelik eşya dolapları personel sayısının fazla olduğu ya da personellerin gün içerisinde eşyalarını emanet etmesi gerektiği durumlarda gerekli malzemelerin saklanması açısından oldukça ideal çözümler arasındadır.

Çelik gövdesi ve uygun fiyatları ile ilk tercihler arasında yer almakta olan çelik dolaplar imalathane ya da atölyelerde sıkça tercih edilmektedir. Çelik soyunma dolaplarının içinde kullanışlı olması ve ihtiyaçları en fazla karşılaması ile bilinmekte olan çelik soyunma dolabı 6 kapılı personel dolabıdır. 6 kapılı çelik soyunma dolabını 6 personeliniz rahatlıkla kullanabilir. Üstelik çelik soyunma dolaplarının güvenliğinin sağlanabilmesi ve tüm kişisel eşyaların saklanabilmesi için asma kilit sistemi yer almaktadır. Eşyaların kapalı ortamda koku yapmaması ve hava alabilmesi için havalandırma panjuru ve isimlik bölümüne dahi dolaplarda yer verilmiştir. Üstelik personellerinizin rahatlıkla kullanabilmesi için elbise askılıklar bulunmaktadır. Tabii askılık sadece 6 kapılı soyunma dolabına has bir özellik olmamakla birlikte tüm soyunma dolaplarında askılık ve isimlik yer almaktadır. Ancak bu model kullanışlı olması nedeni ile daha fazla tercih edilmektedir.

Ofis ortamlarında ise soyunma dolaplarından ise dosya dolabı olarak kullanılmakta olan dosya dolaplarının daha fazla tercih edildiği görülmektedir. Ofis ortamında bulunmakta olan değerli kağıt ve evrakların saklanabilmesi için anahtarlı ve kilitlenebilir dosya dolaplarına ihtiyaç bulunmaktadır. Dosya dolaplarındaki raf sayısının müşterinin isteğine bağlı olarak 4 raf veya 5 gözden oluşabilme ihtimali bulunmaktadır. Üstelik yangın gibi tehlikelere karşı dolabın korunabilmesi için boyama esnasında elektrostatik toz boya kullanılmaktadır. Boya fırınına girmekte olan dosya dolapları 200 santigrat derece sıcaklıkta pişmekte ve çeliğin dayanıklılığına ve sağlamlığına ek özellikler eklenmektedir. Bu sayede zaten kullanışlı olan çelik dolapların güvenilirliği de tam olarak güvence altına alınmış olur.

Dosya dolaplarında işletmelere sunulmakta olan en önemli avantaj ise dolapların tüm modellerindeki raf sayılarının isteğe bağlı olarak artırılabilir ve azaltılabilir olmasıdır. Bir diğer özelliği ise kilit sistemlerinin özel olmasıdır. Özel kilit sistemi ile üretilmekte olan dosya dolaplarındaki kilit sistemleri ispanyolet kilit olmakla birlikte dolapların her biri 3 ayrı noktadan kilitlenmektedir. Çelik dosya dolapları sunmakta olduğu bu güvenliği ile sadece dosyaların güvenliğini değil istediğiniz tüm malzemelerin de güvenilir bir şekilde saklanmasını sağlamaktadır.

FABRİKA VE İŞYERLERİ İÇİN SOYUNMA DOLABI NEDEN ÖNEMLİ?

Fabrika, iş yeri, elbise asma ve emanetleri güvende tutmak için kullanılmakta olan soyunma dolapları kişilere ait tüm eşyaların güvenli bir şekilde saklanabilmesi için genellikle çelikten üretilmektedir. Soyunma dolaplarının çelikten üretilmesindeki ana sebep ise hem yangına hem de dış faktörlere karşı koruma sağlamaktır. iş yerlerinde kullanılmakta olan çelik soyunma dolapları genellikle 1, 2, 3, 4 ve 6 kapılı olarak üretilmektedir.

Dolaplarının kullanılacağı mekana uyum sağlayabilmesi için tek şekilde değil üst, alt ve tam boy olmak üzere farklı şekillerde üretilmektedir. 4 kapılı olan soyunma dolabı tercihi yapacaksanız personellerinizin ya da çelik dolabı kullanacak olan kişilerin bu dolabı ne için kullanacağına ve içerisinde barındıracağı eşyalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü bu soyunma dolaplarında üst tarafta 2 kapı alt tarafta 2 kapı bulunmaktadır.

Soyunma dolapları her alanda rahatlıkla kullanılabileceği için kullanılacağı mekana göre sıvı boya, toz boya ya da bilinen uzun ömürlü farklı bir boya tercih edilerek dolap üzerinde uzun kullanımdan dolayı oluşacak çizilme ve darbelere karşı iki kat dayanıklılık kazandırılır.

SOYUNMA DOLABI NERELERDE TERCİH EDİLİR?

Metal soyunma dolapları farklı pek çok alanda farklı modeller ile tercih edilebilmektedir. Ancak genellikle imalathane, okul, pastane, yurt, kimya sektörü ve farklı kurumlarda personel ya da kişilerin kıyafet değiştirme ihtiyacı duyduğu tüm alanlarda kullanılabilmektedir. Fakat bu kurumların bazıları soyunma dolaplarını mecburi olarak kullanmıyor olsa da işçilerin olduğu tüm firmalarda soyunma dolaplarının kullanımı mecburidir. Ayrıca çelik soyunma dolaplarının iş yerleri için üretiliyor olması iş güvenliğine uygun olarak üretilmesine de katkı sağlamaktadır. Çelik dolaplar çoğu işletme için daha maliyetli olmasına karşılık ahşap olan türlerine göre daha uzun ömre sahiptir.

SOYUNMA DOLAPLARINDAKİ FARKLILIKLAR NELERDİR?

Günümüzde pek çok soyunma dolabı üreticisi bulunmaktadır. Çünkü bu dolabın kullanım alanı son derece fazladır. DKP sac kullanılarak üretilmekte olan soyunma dolaplarının neredeyse tüm üreticileri aynı şekilde üretmektedir. Ancak bu dolabın yapımında farklılık bulunmaktadır ki burada üreticiler arasındaki kalite farkı ortaya çıkmaktadır. Çelik soyunma dolapları üretmekte olan firmalar arasında ki en önemli farklılık kullanmakta oldukları malzemenin kalınlığı ve kalitesidir. Çünkü farklı kalınlıkta olan DKP sacları ince kullanıldığında dolabın kullanım ömrü ister istemez düşmektedir. Soyunma dolabı üreticileri arasındaki en önemli farklardan diğeri ise emektir.

Soyunma dolabı üreticileri anlaşma yaptıktan sonra dolapların daha kısa sürede bitmesi için maalesef işçilikte hatalar yapmaktadır ki sac kesiminde dahi yapılmakta olan hatalar dolabın kullanılamaz hale gelmesine neden olmaktayken üreticiler yanlış kesilmiş saclar ile dolabınızı hazırlayarak teslim edebilmektedir. Bu neden ile çelik soyunma dolabı fiyatları için piyasada tanınmamış firmalar ile anlaşma yapmamanız önerilir.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir