Haberler

GİYİNME ODASI DEKORASYONU NASIL OLMALI?

Günümüzde şüphesiz son zamanların en önemli sorunu giyimdir. Özellikle bayanlar her sezon mutlaka birkaç parça kıyafet almaktadır. Her sezon biriken eşyaların üzerine eskimeden yenilerinin alınması ve biriken kıyafetlerden vazgeçilememesi nedeni ile artık evlerde soyunma odalarına yer verilmektedir. Soyunma ve kıyafet odaları dahi bayanların ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır.

Bunun nedenlerinden sadece bir tanesi kıyafetlerin üzerine sürekli yenilerin eklenmesi olsa da bir diğer sebep ise çelik soyunma dolabı seçiminin doğru yapılmamasıdır. Soyunma dolabı tercihinizi doğru yaptığınız taktirde odanız ne kadar küçük olursa olsun alanı en uygun şekilde kullanabilirsiniz. Soyunma odanızın dekorasyonunda önemli olan nokta odanızın yapısıdır. Soyunma odanız için düşündüğünüz mekan çatı katı dahi olabilir. Fakat bu durum kıyafetleriniz için dağınık bir stil benimsemeniz gerektiği anlamına gelmiyor.

Çatı katları için en uygun dekorasyon tavanın alçaldığı ve kullanımının zor olduğu kısma soyunma dolabı yerleştirilmesidir. Bu alanın zaten başka bir işlev için kullanılması mümkün değildir. Üstelik bu alanlar için genelde özel soyunma dolabı yaptırılması gerekmektedir. Halbuki çelik soyunma dolabı üretimi yapmakta olan firmalar son derece uygun fiyatlar ile istenilen tasarıma uygun dolapların üretimini yapmaktadır. Farklı bir giysi dolabı tercih ettiğinizde yüksek meblağlara katlanmak zorunda kalacağınız için bu tür dolaplar soyunma odanız için daha uygun bir tercih olacaktır. Üstelik yıllarca kullanacak ve ortama ayak uyduracak en kesin çözüm budur. Bayanların soyunma dolaplarının modern görünmesini isteyeceklerini de eminiz. Bunun için farklı renk ve modellere sahip soyunma dolabı seçeneklerini mutlaka incelemelisiniz.

Giysi odalarının hiç şüphesiz olmazsa olmaz boy aynalarıdır. Giyindiğinizde mümkün olduğunca baştan aşağı görmeniz gerekmektedir. Ancak seçtiğiniz aynanın sizi olduğunuz gibi gösterdiğine mutlaka emin olmalısınız. Bazı aynalar yapısı nedeni ile sizi olduğunuzdan kilolu gösterebilmektedir. Aynanızın yapısına dikkat ettikten sonra kendinizi tek seferde görmeye de özen göstermelisiniz. Ayna soyunma odalarında her ne kadar sadece kıyafetinizi analiz etmeniz için faydalı gibi görünüyor olsa da aynı zamanda genişlik ve ferahlık hissi yaşamanızı da sağlamaktadır.

Soyunma dolabı ve ayna kadar önemli olan bir diğer husus ise aydınlatmadır. Aydınlatma evinizin her noktasında önemlidir ama giyinme odanızda iki kat daha önemlidir. Çünkü kıyafetlerinizi net bir şekilde görebilmeniz doğru aydınlatma tercihi yapmadığınız taktirde imkansızdır. Aydınlatma seçiminizi doğru yapmadığınız taktirde üzerinize ne giyerseniz giyin kıyafetlerinizin hiçbirini sevmezsiniz. Aydınlat tercihinizde odanızın büyüklüğüne göre gün ışığı etkisi yaratacak daha çok sarı tonlu ampulleri tercih etmenizi öneririz. Ayrıca doğru yerde doğru spot ışığı tercih etmeli ve kıyafetinizi en net şekilde görebileceğiniz aydınlatmayı odanıza uygulamalısınız. Soyunma dolaplarını aynı zamanda spor salonlarında da sıkça tercih edilmektedir. Ancak evlerde kullanılan modeller ile ticari alanlarda kullanılan soyunma dolapları aynı şekilde üretilmemektedir.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir