Haberler

ÇOK AMAÇLI SOYUNMA DOLABI ALACAKLARIN MUTLAKA BİLMESİ GEREKENLER

Soyunma dolabı, metal dolap, ahşap dolap ya da çok amaçlı kullanabileceğiniz dolap ihtiyacınız varsa ve nasıl bir şey almaya karar veremediyseniz bu yazımız tam size göre.

Koçtaş soyunma dolabı, ev, ofis ve hırdavat üzerine pek çok ürün bulabileceğiniz bu mağazada size sunulan alternatiflerden sadece bir tanesidir. Dolayısıyla Koçtaş ürün yelpazesi içinde soyunma dolapları da bulabilmenizin mümkün olduğunu bilmelisiniz.

 Peki, Koçtaş soyunma dolapları model ve malzeme olarak nasıldır?

Koçtaş ürün gamına bakıldığında genellikle ahşap ve sade ürünler mevcuttur. Üstelik modelleri kapaklı ve sürgülü olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Fakat ahşap dolaplar ne kadar kaliteli olursa olsun iş yeri kullanımları için uygun değildir.

Kullanım ömrü kısa olan ahşap soyunma dolapları yerine tercih edebileceğiniz metal çelik dolaplar size hem daha kaliteli dolapları hem de yeriniz ne kadar dar olursa olsun müşterilerinize eşyaları için daha fazla saklama alanını garanti eder.

Ahşap soyunma dolabı üretimi

Üretim aşamasında ustalık gerektirdiğinden görsel açıdan göz doldurmaktadır. Fakat ahşap dolaplar uzun ömürlü ve kullanışlı değildir. Ahşap yapısı itibari ile suya dayanıksızdır. Bu sebeple nem, su ve rutubet ahşapta kabarma ve küf yapabilir. Ağır bir ürün olduğu için yer değiştirmesi oldukça zordur ve dolaba zarar verebilir. Ayrıca işçilik gerektirmesi maliyeti artırır. Bu sebeple ofis ve iş yerleri için uygun olmayan ahşap dolapların yerini iş yerlerinde metal dolaplar almaktadır.

İkinci el soyunma dolabı

Sıfır soyunma dolabına göre daha uygun fiyatlı olması itibari ile tercih edilebilir. Fakat alınan dolap ahşapsa sıkıntı yaşamanız kaçınılmazdır. Çünkü ahşap dolaplar kurulumunun ardından yerinden oynatılma, itilerek yer değiştirme ve sökülüp takılma işlemlerine maruz kaldığı zaman gevşer ve monte yerleri kırılabilir.

Ahşap kalitesi de hasarın büyüklüğünde etkili olmaktadır. Fakat metal dolaplar ikinci el alımında dahi ilk gün ki kaliteyi yaşamanızı sağlar. Metal dolapların en önemli özelliği ise istenildiğinde raf ekleme ve çıkarma işleminin ustaya ihtiyaç olmadan yapılabilmesidir.

Çok amaçlı Bauhaus dolapları

Çok amaçlı dolaplar yapı marketlerinde mevcuttur. Buralarda satılan dolaplar sıkıştırılmış sunta üzerine kaplama yapılarak üretildiğinden sağlamlığı tartışılır. Çok fazla yük konulduğunda sallanma ve eğilme bu dolaplardaki ana sorundur. Fakat pek dikkatini çekmese de bu marketlerde metal dolapları da bulabilmeniz mümkündür. Genellikle görsellik düşünülerek direk ahşap dolaplara yönelebilirsiniz. Ancak günümüzde metal dolapların farklı renklerinin ev dekorasyonunda dahi kendine yer bulduğunu görebilirsiniz.

Çok amaçlı ucuz dolaplar

Çok amaçlı dolaplar yapı marketlerinde mevcuttur. Buralarda satılan dolaplar sıkıştırılmış sunta üzerine kaplama yapılarak üretildiğinden sağlamlığı tartışılır. Çok fazla yük konulduğunda sallanma ve eğilme bu dolaplardaki ana sorundur. Fakat pek dikkatini çekmese de bu marketlerde metal dolapları da bulabilmeniz mümkündür. Genellikle görsellik düşünülerek direk ahşap dolaplara yönelebilirsiniz. Ancak günümüzde metal dolapların farklı renklerinin ev dekorasyonunda dahi kendine yer bulduğunu görebilirsiniz.

Çok amaçlı Tekzen dolapları

Büyük marketlerde çok sık satılan eşyalar arasında yer almaktadır. Bu marketlerde genellikle hem ahşap hem de metal dolapları bulabilme imkanınız bulunmaktadır.

Tekzen kendine özel metal dolap modelleri ile dikkat çekmektedir. Beğendiğiniz metal dolap modelini satın aldıktan sonra evinizde dahi sprey boyalar yardımı ile dolabınızı kişiselleştirme imkanınız bulunduğunu unutmamalısınız.

Çok amaçlı dolap modelleri

İhtiyaca ve isteğe göre değişmektedir. Tek kapak, çift kapak, sürgülü, şifreli, raflı, çekmeceli olmak üzere pek çok çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca bu dolaplar ahşap ve metal olmak üzere de ikiye ayrılır.

Genellikle iş yerlerinde hafif, kullanışlı, uygun fiyatlı ve uzun ömürlü olması bakımından metal dolaplar tercih edilir. Ancak son dönemlerde metal dolapların ev dekorasyonunda da hak ettiği değeri görmeye başladığını unutmamalısınız.

Çok amaçlı Koçtaş dolapları

Büyük marketlerde farklı modeller ve renklerde bulabileceğiniz en kullanışlı ürünlerden sadece biridir. Bu marketlerde genellikle ahşap dolaplar dikkat çekse de hayal gücüne güvenen ve işyeri için en uygun seçeneği bilen kişileri metal dolap reyonunda daha sık görebilirsiniz.

Çok amaçlı IKEA dolapları

Burada satılan çok amaçlı dolaplar arasında talep ettiğiniz ölçü ve boyutta metal soyunma dolabı bulabileceğiniz gibi çok fazla kapılı olan personel dolaplarını da bulabilirsiniz. Tüm ihtiyaçlarınız için en uygun metal dolapları bulabileceğiniz IKEA aynı zamanda en cool genç odası için özel metal dolapları da bulabileceğiniz nadir yapı marketleri arasında yer almaktadır.

IKEA dolap modelleri ve fiyatları değişkenlik göstermektedir. Burada satılan dolaplar sürgülü, kapaklı ve çekmeceli olmak üzere çok çeşitlidir. Fiyat ise kapak, çekmece, raf sayısı ve dolabın kilit türüne göre farklılık göstermektedir.

Talep ettiğiniz dolabım malzemesi ahşap ise ödeyeceğiniz meblağ el işliği ile birlikte biraz daha yüksek olurken metal dolaplarda ödeyeceğiniz tutar biraz daha düşük aynı zamanda kullanım ömrü daha uzundur.

Mutfak kiler dolabı

Genelde her bayanın mutfağında istediği bir dolap türüdür. Sürgülü tel raflı ya da sabit ahşap raflı olmak üzere çeşitleri bulunan bu dolapların en kullanışı metal ve sürgü tel raflı olanıdır. Komple metal olan kiler dolaplarının hafif olması itibariyle kolaylıkla yeri değiştirilebilir ve temizlenebilir.

Paslanmaya karşı özel boyalarla boyalı oldukları için de bu dolaplarda pas ve çizilme olmaz. Raf çentikleri sayesinde istenildiği kadar raf eklemesi ve çıkarması yapılma imkanı da diğer tüm metal dolaplarda olduğu gibi mümkündür.

MDF soyunma dolabı fiyatları sizi kandırmasın

Dolap fiyatları ürünün özelliğine göre değişmektedir. MDF, bilindiği üzere ahşap parçaların basınçla birleştirilmesiyle oluşmaktadır. Sunta olarak da bilinen MDF suya karşı çok dayanıksızdır bu yüzden dolap ömrü kısadır. Fiyat olarak kapak, raf ve çekmece sayısı belirleyici olmaktadır. Ancak kesinlikle alınması tercih edilemez. Soyunma dolabını evinize alacak iseniz kendinizi MDF mecbur görebilirsiniz. Ancak MDF yerine metal dolapları kullanma imkanınız da bulunmaktadır. Özellikle iş yerlerinin vazgeçilmezi olan bu dolaplar belki yetişkin odaları için uygun görülmeyebilir ama genç odaları için tamamlayıcı bir parça olacaktır.

Ahşap soyunma dolabı modellerinin fiyatları ucuz ama…

Ahşap dolap fiyatları üzerinde uygulanan işçiliğe göre değişmektedir. Dolapta işçilik ne kadar fazla ise fiyatta o kadar yüksek olur. Bu sebeple hem ağır olan hem de oldukça pahalı ama bir o kadar kullanışsız ahşap dolaplarını piyasada görmek mümkündür.

Spor salonu soyunma dolabı fiyatları

Fiyatlar kullanılan malzeme ve dolap özelliklerine göre değişmektedir. Ahşap malzeme hem pahalı hem de kullanışsızdır. Metal olan malzeme ise hem uygun hem de uzun ömürlüdür. Raf, kapak ve çekmece sayısı fiyatı etkilemektedir. Ancak metal dolaplarda bunun için ustaya ihtiyaç duymadan kendi emekleriniz ile bu konuyu anında çözebilirsiniz.

Soyunma dolabı modelleri, tekli, ikili, üçlü, dörtlü, altılı gibi modellerden oluştuğu için fiyatlar da değişmektedir. 400 TL ile 2000 TL’ye kadar fiyatlar değişmektedir.

Soyunma dolabı kilit sistemleri

Kilit sistemleri asma ve şifreli olmak üzere değişmektedir. Asma kilit en uygun fiyatlı kilittir. Fakat güvenlik açısından risklidir. Bunun tam tersine ise şifreli kilitler güvenilir olmasına rağmen bir o kadar da pahalıdır. Dolap tercihi de metal malzemeden yana olursa güvenlik o derece artacaktır.

Şifreli soyunma dolabı fiyatları

Metal dolaplar için biraz daha maliyetli olacaktır. Ancak bu maliyet ahşap dolaplar kadar yüksek olmayacaktır. Fiyat farkı seçtiğiniz özel güvenlik nedeni ile oluşacaktır ve bu fark size tam güvenliği garanti eder. Fakat bu kilit sistemi ahşap bir dolaba eklenmiş olsa emin olun istediğiniz güvenlik sağlanamayacak ve özel bilgi, belge ya da malzemeleriniz tehlike de olacaktır.

Soyunma dolabı modelleri, tekli, ikili, üçlü, dörtlü, altılı gibi modellerden oluştuğu için fiyatlar da değişmektedir. 400 TL ile 2000 TL’ye kadar fiyatlar değişmektedir.

Şifreli soyunma dolabı kilidi

Hem ahşap hem de metal dolaplar için uygundur. Fakat her ne kadar sağlam olsa da ahşap kolaylıkla kırılabilir ve kilit pek bir anlam ifade etmez. Fakat metal ürüne zarar vermek çok zordur ve şifreli kilit sayesinde de bu daha da zor olacaktır. Üstelik yangın gibi bir riskte dahi metal dolap tam güvenlik ile tüm belgelerinizi koruyacaktır

Soyunma dolabı metal olursa hem kullanışlı hem de uzun ömürlü olacaktır. Özel boyalarla boyanan metal dolaplar su ve su türevi sıvılar ile buhara karşı son derece dayanıklıdır. Dolap içi çentikler raf ekleme ve çıkartma konusunda pratiklik sağlar. Hafif olan metal dolapların kolayca yeri değiştirilebildiği iççin temizlemesi kolaydır.

İkinci el çelik dosya dolabı

Malzeme kalitesi sayesinde yıllarca kullanıma uygundur. Eğer fiyatı sıfır çelik dosya dolabına göre daha uygun ise kesinlikle tercih edebilirsiniz. Özel yapısı sayesinde yıllarca kullanılabilecek olan dolabınızı sadece boyayarak hatta bazen boyamaya dahi gerek kalmadan ikinci el olsa da yıllarca kullanabilirsiniz.

Soyunma dolabı İzmir bölgesinde yer almakta olan spor salonlarında en çok tercih edilen dolap türleri arasında yer almaktadır. Sıcaklıkların yoğun yaşandığı bu ilimizde metal soyunma dolaplarının rahatlığı ve

konforu spor salonları için vazgeçilmez oluyor. Üstelik boyasında herhangi bir yıpranma ya da çürüme gibi bir risk olmaması toplu kullanım alanları için metal soyunma dolabının vazgeçilmez olmasını sağlıyor.

Gökerler Çelik İzmir iline de toptan ve perakende satışları yapmaktadır.

Tekli soyunma dolabı spor salonları ve çok kişinin çalıştığı iş yerleri için oldukça idealdir. Tekli dolaplar yan yana dizilerek hem yerden tasarruf sağlanır hem de soyunma odası içinde bir düzen oluşturularak karmaşa yaşanmasının önüne geçilir.

Soyunma dolabı Bursa ve tüm illerimizde en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Soyunma dolabı ya da personellerin ihtiyaçlarına göre özel metal dolaplar iş yerleri için vazgeçilmez ürünler arasında yer alıyor. İşyerlerinin ahşap dolaplara oranla metal dolapları daha fazla tercih etmesinin sebebi ise kullanım ömrü ve kolaylığıdır.

Gökerler Çelik Bursa iline de toptan ve perakende satışları yapmaktadır.

Metal dosya dolabı sayesinde ofislerde, okullarda, arşivlerde ve daha birçok iş yerinde dosya ve evrakları düzenli olarak tutabilmek mümkündür. Üstelik dosya dolaplarında bulunan özel bölmeler sayesinde yıllarca saklanması gereken özel evraklar en güvenilir şekilde muhafaza edilebilir. Bilgiler dijital ortama aktarılmış olsa bile belgelerin hala saklanması gerekmektedir.

Çelik dolap imalatçıları, farklı kalite ama aynı şekilde ürettikleri metal dolaplar için farklı fiyatlar talep edebilmektedir. Fiyatları farklı iki üründen uygun fiyatlı olanı tercih etmeniz size kalitesiz bir metal dolap aldığınızı göstermeyeceği gibi pahalı olanı almanızda daha kaliteli bir dolaba sahip olduğunuzu göstermez.

Metal dolaplarda kullanılan sac kalitesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sayede metal dolabınızı yıllarca daha uygun fiyatlı olarak dahi kullanabilirsiniz.

2008 yılında bu yana dolap imalatı yapan Gökerler Çelik 1.sınıf malzemeyle tamamen yerli üretim yapmaktadır.

Çelik soyunma dolabı çalışanların işleri için özel kıyafet giymeleri gerektiğinde özel eşyalarını gün içerisinde güvenilir muhafaza edilebilmesi için son derece önemlidir. Ahşap dolaplardan daha sağlam ve ortak kullanım için farklı modellerde üretilebilen çelik soyunma dolapları iş yerlerinin ilk tercihidir.

Ayrıca anahtar kaybolma sorununa karşı şifreli metal soyunma dolapları da üretilmektedir. Şifreyi unutma riskinde ise master anahtar ile dolabı sadece bir saniye içerisinde açabilirsiniz.

Metal soyunma dolabı son yıllarda oldukça favoridir. Bunun sebebi istenilen renk ve ölçüde yapılması, özel boyalarla boyandığı için sudan etkilenmemesi ve kolayca temizlenmesi gibi özellikler sayılabilir. Ayrıca yeni teknoloji özel şifreler sayesinde özel eşyaların saklanması konusunda en güvenilirdir.

Soyunma dolabı modelleri tek kapaklı, çift kapaklı, çekmeceli, sürgülü, ahşap ve metal olmak üzere sınıflandırılmaktadır. Kullanacağınız mekana en uygun modeli seçerek soyunma dolabınız ile en iyi kullanıma kavuşabilirsiniz.

Soyunma dolabı fiyatları en uygun metal olan modellerde mevcuttur. Ayrıca ahşap olan soyunma dolaplarına nazaran daha uzun ömürlü ve ihtiyacı karşılamaya yöneliktir.

Soyunma dolabı İstanbul, bölgesinde en lüks spor salonlarında ya da iş yerlerinin yoğun olduğu bölgelerde tercih edilmektedir. Konforundan vazgeçmek istemeyen ayrıca sık kullanılan bir dolabın sürekli sorun çıkartmasını istemeyen işyerleri için vazgeçilmez bir tercihtir.

Gökerler Çelik İstanbul’da tüm ilçelere de toptan ve perakende satışları yapmaktadır.

Renkli dolap denilince akla metal dolaplar gelmektedir. Metal dolaplar özel paslanma karşıtı boyalarla renk renk boyanabilmektedir. İstenilen her renkte boyama mevcut olduğu için istenilen renkte metal dolaplar yapılabilir.

Ekonomik ucuz soyunma dolabı modelleri piyasada sıkça bulabileceğiniz klasik üretimlerdir. Bu modeller genellikle çift ya da tek kapaklı olarak üretilmekte ve el işçiliği çok fazla değildir. Bu neden ile fiyatları uygundur. Ancak dilediğiniz mekanda rahatlıkla kullanabileceğiniz kaliteli modellerdir.

Altılı soyunma dolabı, altı adet kapaktan oluşmakta ve daha çok geniş alanlarda kullanılan soyunma dolaplarıdır. Personeller için genellikle bu model tercih edilmektedir. Bu dolap birkaç adet yan yana eklenerek daha fazla saklama alanına sahip olunur.

Metal dolap modelleri

Çelik saçtan üretilen metal dolap modelleri arasında en çok tercih edilen dolap modelleri; soyunma dolapları, dosya dolapları, okul dolapları, emanet dolapları, yurt dolapları, iş güvenliği personel dolapları, arşiv dolapları, temizlik dolapları, telefon dolapları ve elbise dolaplarıdır.

Metal dolap kullanım alanları

Çelik dolaplar okul, spor salonları, yurt, işyerleri, arşiv kurumları, askeriyeler, ofis, hastane, otel, AVM ve SPA merkezlerinde sıkça kullanılmaktadır.

Dolap ihtiyacınız varsa, detaylı bilgiler istiyorsanız ve fiyat teklifi almak istiyorsanız çelik dolap imalatçısı olan Gökerler Çelik Eşya LTD. ŞT. İrtibata geçebilirsiniz

Metal dolap üretiminden görüntüler:

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir