Haberler

KİLİTLİ DOSYA DOLABI İLE EVRAKLARINIZ GÜVENDE

Genel olarak ofis ortamında kullanımı tercih edilmekte olan ve ofislerin demirbaşı olarak görülmekte olan kilitli dosya dolabı, yerden ve zamandan tasarruf etmek amacı ile kullanılmakta olan dolap türüdür. Her türlü evrağın, korunması, saklanması ve sınıflandırılması için kullanılmaktadır. Dosya dolapları sayesinde evraklar uzun yıllar boyu saklanabilmektedir. Daha sonraki yıllar aranmakta olan bir evrak, bu dolaplarda kolaylıkla bulunarak, tekrardan kullanılabilmektedir.

Ayrıca dosya dolapları evrakların sınıflandırılması için kullanılabilmektedir. Özellikle oldukça fazla dosyanın bulunmakta olduğu ofislerde çalışanlar için büyük bir kolaylık anlamına gelmektedir. Ofislerde kullanılan dosya dolapları, sınıflandırma için de kullanılabilmektedir. Bir konu ya da alfabetik sıraya göre sıralanması ile istenilen konu ya da harf ile istenilen dosya kolayca bulunabilmektedir. Bu da çalışanlar için oldukça büyük bir kolaylık ve zamandan tasarruf olmaktadır.

Dosya Dolaplarının Kullanım Amaçları

Dosya dolaplarının sadece ofislerde değil, çeşitli alanlarda farklı şekillerde kullanım amaçları da bulunmaktadır. Bu nedenle dosya dolabı seçimi yapılırken de oldukça dikkatli davranılması gerekmektedir. Genel özellikleri itibari ile çelik olması, geniş olması, büyük olması ve normal dolaplara nazaran daha az bölmeye sahip olması, yüksek olması gibi özelliklerinin yanı sıra kullanılacağı alana ve nedene bağlı olarak değişim gösterebilmektedir.

Örneğin bir çelik dosya dolabını sadece kitap koymak amacı ile kullanacak olan bir kişi için bu dolaplar uygun olmayabilmektedir. Kitap koymak için alınabilecek küçük bir kitaplık ya da ufak boyutlarda bir dolap iş görmektedir. Ancak ofiste kullanılmak istenen bir dolap için de kitaplık ya da ufak boyutlarda bir dolap iş görmeyebilmekte.

Bu nedenle de büyük kilitli ofis dolabı ihtiyaç duyulan dolapla arasında öne çıkanıdır. Ayrıca gizli evrakların konulabileceği bu dolaplar kilitli olma özelliği sayesinde güvende tutulabilmektedir. Kullanılacak alanın geniş, dosyaların sayısı ve sınıflandırma açısında uygun büyüklükte ve bölmede olup olmadığı da dikkate alınarak seçilmesi gerekmektedir. Bu sayede daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. İstenilen her seçeneğe uygun çelik dosya dolapları, tüm ihtiyaçlara uygun olarak tasarlanmıştır.

Dosya Dolabı Kullanımı ve Seçenekleri

Dosya dolapları, birçok farklı üründen elde edilebilmektedir. Bu nedenle çok fazla seçeneği de kullanıcılarına sunmaktadır. Bu nedenle en önemli nokta kullanıcının tercihidir. Çelik evrak dolabı seçenekleri istenilen her yerde kullanıma uygun olarak üretilmektedir. Herhangi bir sıkıntı yaşamadan uzun yıllar boyu dayanıklı olan bu dolapları farklı tasarımları ile istenilen her yede kullanmak mümkündür. Özellikle iş yerlerinde ve ofislerde acil bir durumla karşılaşılması durumunda hayat kurtarıcı bir özellik taşımaktadır. Zira bazı durumlarda istenilen belgenin bulunabilmesi oldukça zor bir hal alabilmektedir.

Metal Kilitli Dosya Dolabı Modelleri

  • 100’lük dosya dolabı
  • 130’luk dosya dolabı
  • 198’lik dosya dolabı
  • 198’lik camlı metal dosya dolabı

Bu dosya dolapları piyasada klasör, ofis ve evrak dolabı olarak da anılmaktadır.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir