Haberler

METAL DOLAP MI AHŞAP DOLAP MI DAHA KULLANIŞLI?

Metal dolap ahşap dolaplara göre daha kullanışlı iddiası son zamanlarda müşterilerimizden aldığımız en pozitif söylemler arasında yer alıyor. Çünkü ahşap dolaplar ile çelik dolapları ayıran oldukça önemli farklılıklar bulunuyor. Bu farklılıklar ise çelik dolapların kalitesini ortaya çıkaran en önemli unsurlar olma özelliği taşıyor. Metal dolapların özelliklerine baktığımızda ise;

    • Çelik dolapların iç yüzeyinde yer alan tüm rafların değiştirilebilir olduğunu görmek mümkün. Bu sayede ihtiyaca bağlı olarak raf ekleme, raf çıkarma ve raf boyutlarını değiştirme gibi değişken ihtiyaçlara çözüm üretilmesi mümkün oluyor. Özellikle bir ustalık gerektirmeyen ve dolabın olduğu yerde saniyeler içinde uygulanan değişiklik ise istenilen koşullara getirilmesi için üretim sırasında raf çentiklerini kullanmak mümkün.
    • Asma kilit avantajı metal dolapları öne çıkartan en önemli özelliklerden biri. Bu sayede ister gövde kilit kullanın ister asma kilit kullanım gözünüz arkada kalmadan dolabınızın ihtiyaç duyacağınız güvenliği sunması mümkün. Özellikle çalışanların özel ve kişisel eşyalarını saklamasına olanak sağlayan yapısı ile işlerine adapte olmaları ve eşya kayıplarından çekinmeleri gerekmeyecek. Üretmiş olduğumuz ürünlerin gizli menteşe yapısına sahip olması ise herhangi bir menteşe müdahalesini imkansız kılıyor.
  • Ürünler son derece hafiftir. Buna ek olarak yapılan punta kaynaklı montajı sayesinde kişinin hiçbir zorluk yaşamadan bir dolabı istediği noktaya sürüklemesi mümkündür. Özellikle temizlik zamanı dolap altlarının ya da arkasının yıkanması gerektiğinde hareket ettirmek son derece kolay ve pratik olacaktır.

Metal Dolapların Üretim Teknikleri

Çelik metal dolap ahşap dolaplara göre daha kullanışlı olmasını mümkün kılan en önemli özelliklerinden biri de hiç şüphesiz üretim teknikleridir. Çünkü kurumumuzda üretimi yapılan tüm dolaplar elektrostatik toz boya ile hazırlanmıştır. Bu sayede çizilmeye ve paslanmaya karşı maksimum direnç gösterecektir. Çelik dolap fırınlanmış DKP saç ile imal edilen ürünler ezilme ve çizilmeye karşı gösterdiği direnci pas ve suya da karşı göstermektedir. Bu sayede uzun yıllar özel bir uygulama söz konusu olmadığı sürece dolabın hizmet vermesi mümkün olacaktır. Bu noktada nemli ortamlarda son derece pratik bir ayrıcalığı sizlere sunmaktadır.

Neden Ahşap Dolap Seçmemelisiniz?

Metal dolapları ahşap dolaplara göre daha kullanışlı sorusuna cevap sunan asıl önemli madde hiç şüphesiz ağaç dolapların bu amaca uygun olmamasıdır. Zira suya ve neme karşı direnç göstermeyen ağaç dolaplar hem maliyetli hem de koruması son derece zor ürünlerdir. Özellikler ürünlerin ağır olması da sık sık taşıma sırasında kaza oluşturmaktadır. Dolapların bulunduğu zeminler temizlenmek istediğinde oldukça geniş bir süreyi sadece dolap bölümlerinin taşınması için harcanması gerekmektedir.

Buna karşın metal dolaplarda bu sorunlar ile karşılaşılmayacak ve uzun ömürlü kullanım ile kişinin kendi başına pek çok temizliği dahi yapabilmesi mümkün olacaktır. Ahşap soyunma dolaplarının zamanla gevşediği ve bozulduğu düşünüldüğünde seçim metal dolaplardan yana olmalıdır.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir