Haberler

METAL SACLARDAN YAPILAN DOLAPLARIN ÖZELLİKLERİ

Metal dolap modeli için üretim aşamalarının önemli bir basamağını levhaların ölçüm ve kesim işlemleri oluşturmaktadır. Projeye uygun olarak metal işleme makineleri tarafından kesilen levhalar, yüksek nitelikli punta kaynağı ile birleştirilmektedir. Bu birleştirme aşamasında işçilik kalitesinin öne çıktığını ifade etmeliyiz. Yanlış uygulamalar nedeniyle metal dolapları modelinde zaman içerisinde kaynak atmaları ve levhaların ayrılmaları gibi istenmeyen durumlar meydana gelebilmektedir.

Firmamız işçilik kalitesi konusunda sektörün lider kuruluşlarındandır. Personelimiz alanında tecrübe ve yeteneği ile oldukça üst düzey bir işçilik uygulaması gerçekleştirmektedir. Bu uygulama, iş bölümü içinde ürettiğimiz her metal dolabı modeli için geçerlidir. Metal dolapları modeli için sadece kaynak işçiliği değil boya, kilit montajı gibi hassas işlemler için de titiz bir işçiliğe sahip bulunmaktayız.

Kurumların kişisel eşyaları muhafaza için farklı dolap seçenekleri vardır. Bu dolaplar arasında en sık kullanılan modeller ahşap ve metal dolaplardır. Ahşap dolapların metal dolaplara oranla dayanım gücü zayıftır. Ahşap dolaplar, özellikle nem, sıcaklık farkı ve darbelere karşı oldukça zayıf bir gövdeye sahiptirler. Bu durum da içinde muhafaza edilen eşyanın güvenliğini riske atmaktadır. Firmamız, metal dolapları modelinde saç levhalar kullanmaktadır. Bu levhalar, çelik alaşımlı olarak Ereğli Demir Çelik tesislerinde soğuk haddelenmiş şekilde üretilmektedir.

Çelik sactan üretilen dolap modelleri şunlardır: ofis dosya dolabı, soyunma dolabı, personel dolabı, malzeme dolabı, arşiv dolabı, emanet dolabı gibi dolap modelleridir.

Metal Dolap Modellerinin Özellikleri

 

Metal dolapları modelinde kullandığımız elektrostatik toz boya, gerek malzeme kalitesi açısından gerekse uygulama kalitesi ile üst seviyede bir boya özelliği taşımaktadır. Boyanın dolap kapak ve gövdesine uygulanacak alanın toz ve kirden arındırılmış olması gerekir. Aksi halde dolap ile boya arasına sıkışan küçük parçalar boyanın tam olarak dolap gövdesine nüfuz etmesine engel olacaktır. Bu da zaman içerisinde boya atmaları yaşanmasına neden olur.

Dolap takibinin ve tasnifinin yapılması güvenlik için önemli bir basamağı ifade eder. Bunun gerçekleştirilmesi için de isimlik uygulaması gereklidir. İsimlik uygulaması her dolabın kapağında bir adet olacak şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu bölümlere verilecek numaralar sayesinde güvenliğin sağlanması ve dolap gözünün kolaylıkla bulunması mümkün hale gelecektir.

Metal dolapları modeli için tasarladığımız ve üretimde kullandığımız kilit sistemi kendinden kilitli anahtarlı modeldir. Bu modelin standartlarda bir güvenlik sağlaması sebebiyle işletmeler tarafından sıklıkla tercih edildiğini gözlemlemekteyiz. İşletmeler dilerse farklı güvenlik seviyelerine sahip kilit sistemlerinin montajını da projelendirip özel olarak üretmekteyiz. Satın alacağınız ürünlerin modelinde yüksek kalite ve uzun ömürlü kullanım beklentiniz varsa mutlaka firmamıza uğramalısınız. İşletmeniz için özel üretimli metal dolap modelleri seçeneklerimizi de değerlendirerek size uygun bir çözüm mutlaka bulunacaktır.

 

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir